گفتاري از حاج حسين يكتا در باب اردوي هاي جهادي / خون شهداي جهادگر زمينه ساز ظهور صاحب الزمان (عج) است

   تاریخ انتشار : 28 فوریه 2016    دیدگاه : 0    نویسنده : مدیر سایت   کد نوشته : 140   موضوع : مطالب مفید, مقالات جهادی  

آنچه در ادامه مي خوانيد، گفتاري است از حاج حسين يكتا، يادگار دفاع مقدس و جانباز سرافراز انقلاب اسلامي:

اگر در جنگ به من مي گفتند كه تو بعد از جنگ بعد از اين همه توپ و آتش بايد بماني و دوباره داغ همسنگرانت را در جبهه فرهنگي در اردوهاي جهادي و در اردوهاي راهيان نور نظاره كني مي گفتم كه بسيار سخت است. مزد جهاد شهادت است. مزد رفاقت با امام حسين (ع) خوني رفتن است.

خانمي باردار در زمان شاه قصد سفر كربلا مي كند و همسرش به او مي گويد چون تو باردار هستي رفتن به كربلا سخت است بيا از كربلا رفتن بگذر چون بچه مي افتد و اجازه بده بعد از بدنيا آمدن فرزندمان به كربلا برويم. خانم گوش نكرد و به همسرش گفت كه بايد برويم. رفتند به سمت كربلا و در كربلا اين خانم حالش بد شد و بعد از اينكه او را پيش دكتر بردند دكتر گفت كه بچه شما مرده. خانم به همسرش گفت كه مرا كنار ضريح امام حسين (ع) قرار بده. مرد اين كار را كرد. بعد از مدتي كه همسرش به خواب رفته بود بيدار شد و به او گفت كه حضرت زهرا (س) را در خواب ديدم. در خواب به من فرزندي عنايت كرد. مرد گفت بعد از اينكه همسرم اين قضيه را تعريف كرد او را نزد دكتر بردم و دكتر گفت كه فرزندتان زنده شده و عمرش به دنيا بوده است. ما در كمال تعجب به ايران برگشتيم و نام او را محمد ابراهيم گذاشتيم. اين نوزاد شد محمد ابراهيم همت. در جنگ دلاورانه شركت كرد و خانواده اش بدن او را بدون سر تحويل گرفتند، پدر و مادرش گفتند اين فرزند را به شما تحويل داديم كه مانند فرزند عزيزتان سر از بدن او جدا شده است.

خداوند بعضي وقتها هديه خود را با عنوان فرزند به ما عنايت مي كند. فرزنداني كه بايد در راه اسلام و انبيا حركت كنند. چند وقت پيش براي نماز خدمت رهبر عزيز بوديم كه ايشان گفتند: “عده اي امده اند در كشورمان كه مي خواهند اسلام و انقلاب را با هم از ما بگيرند. به همه بگوييد كه هركاري كاري از دستشان برمي ايد بكنند.”

جوانهايي كه شال و كلاه مي كنند و به روستاهاي محروم اعزام مي شوند و فعاليت جهادي مي كنند همين حضورشان و دلگرمي كه براي روستاييان به ارمغان مي اورند بسيار با ارزش است. صرف حضور معنوي جهادگران هم راه گشاست حتي اگر سازندگي به همراه نداشته باشد. همين حضور جهادگران حتي ارزشش از آن مسجد و حمام بالاتر است. جهادگراني كه به روستا مي روند فكر نكنند كه روستا را مي سازند، برعكس روستا جهادگر را مي سازد. اين هجرت است كه جهادگر را مي سازد. خانواده هاي جهادگران بدانند كه همسر و فرزندشان براي اسلام جهاد كرده است بلكه به فرمان نائب حضرت مهدي (عج) رفته است.

بسياري از جوانان را ديده ام كه به من گفته اند در اردوهاي راهيان نور و اردوهاي جهادي ما خودمان را پيدا كرديم و دلمان رقيق شد. مزد جهاد شهادت است. بعضي از جوانان واقعا با بركتند مانند جوانهاي جهادي كه خيرشان به بقيه مي رسد اما بعضي از جوانان هم متاسفانه بي بركت هستند. جوانهاي جهادي واقعا با بركت هستند. فضاهاي زيادي ديده ام هم در داخل و هم در خارج اما در يك جا واقعا كم اوردم انهم در بشاگرد كه رفته بودم و عبدالله والي را در حال خدمت رساني در ان اب و هوا ديدم. بعد از شهدا خداوند اين جوانان جهادي را به ما عنايت كرده است. اگر اين جوانان جهادي نبودند، معلوم نبود كه حاج حسين يكتا كجا بود.

خون جهادگران هدر نمي روند اين خون ها اثر دارد. همانطور كه خون شهيدان هدر نرفت. خون غواصي كه در عمليات والفجر 8 طعمه كوسه شد و شهيد شد و در تشعيع پيكر او كل مردم تهران به خيابان ريخته بودند هدر رفت يا جواني كه پدر مادرش او را به جبهه نفرستادند و با آن جوان ترشي انداختند و بعد در گذر زمان تصادف كرد و فوت كرد؟ كدام ضرر كرده اند؟ آن والديني كه نگذاشتند فرزندشان به هيئت برود نگذاشتند به اردوي جهادي و به اردوي راهيان نور بروند كدام ضرر كرده اند. خون جهادگران تاثير دارد.

يكروز صبح در ماه بهمن امسال يكي از جوانان افغانستاني از دانشگاه بين المللي قزوين امام خميني تماس گرفت و گفت شما يكنفر جوان جهادي داريد كه به ما اموزش فعاليتهاي جهادي بدهد؟ گفت ما 400 جوان افغاني هستيم و بعد از اموزش مي خواهيم اردوهاي جهادي را در افغانستان انجام دهيم. خون جهادگران تاثير دارد. مي بينيد كه خون جهادگران تاثير دارد و خون جهادگران مرز نمي شناسد و مرزها را مي شكند. جوانان عراقي در اربعين مي پرسيدند كه فعاليتهاي جهادي چگونه است! امروز بين نجف و كربلا قدم مي زنيم مداحي مي كنيم روضه مي خوانيم و فلافل مي خوريم! امنيت و آرامش داريم. صدام به درك رفت. كو معاويه؟ كو شمر؟ همه به درك رفتند. اما نام امام حسين (ع) نام امام علي (ع) و نام امام خميني تا ابد زنده است. فرزندان جهادي باقيات صالحات هستند. انسان آرزو مي كرد كاش فرزندان زيادتري مي داشت و در راه جهاد در راه اسلام هديه مي كرد.

بچه هاي جهادي جلا پيدا مي كنند، وقتي از اردوهاي جهادي به خانه شان بر مي گردند صفا پيدا مي كنند و بعد بها پيدا مي كنند. بسياري از پدر مادران مي گويند كه فرزندشان بعد از اردوي جهادي رقيق تر و با صفاتر شده است. بايد خدا را به خاطر داشتن فرزندان جهادي شاكر باشيم. شهداي مدافع حرم هم جهادگر هستند. نمونه بارز جهادگري كه در اردوي جهادي صفا پيدا كرد و بعد اعتبار پيدا كرد حميد اسداللهي بود. همه مدافعان حرم اعتبار پيدا كردند اما حميد اسداللهي جور ديگري بود و از بين خود جهادگران بلند شد. حميد هم جهادي بود كه صفا پيدا كرد و بعد بها پيدا كرد و شهيد شد.

بنده يكي از افتخاراتم شركت در اردوهاي جهادي است. مردم شهدا را دوست دارند چون از جانشان بخاطر مردم گذشتند. جهادگران هم با ايثار خود بايد در دل مردم بيشتر جا باز كنند. جنگ ما الان جنگ نرم و جنگ اجتماعي است. اگر جهادگران باهم متحد باشند خيلي از كارهاي فرهنگي را مي شود انجام داد. اردوهاي جهادي دلها را رقيق مي كند. اردوهاي جهادي مي خواهد جوانان را با آقا امام زمان (عج) همراه كند.اردوهاي جهادي مي خواهد جوانان ما را با صفا بار بياورد. به خانواده هاي جهادگران تبريك و تسليت مي گويم. خون شهداي جهادي زمينه ساز ظهور حضرت مهدي (عج) است.


دیدگاه های کاربران