45 پروژه عمرانی در استان خوزستان به بهره برداری می رسد / شهدای جهادی افتخار و نقطه قوت ما هستند

   تاریخ انتشار : 30 آگوست 2017    دیدگاه : 0    نویسنده : مدیر سایت   کد نوشته : 275   موضوع : اخبار جهادی, مصاحبه و گفتگو  

محمد ملکی دبیر مرکز حرکتهای جهادی قرارگاه صاحب الزمان(عج) است که فعالیتهای جهادی خود را از سال 1388 و با گروه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی پرند آغاز کرده و تا به امروز این فعالیتهای جهادی را در قالبهای مختلف ادامه داده است.

دبیر مرکز حرکتهای جهادی قرارگاه صاحب الزمان(عج) در گفتگو با واحد روابط عمومی قرارگاه گفت: قرارگاه جهادی حضرت صاحب الزمان(عج) در سال 1394 و با هدف زدودن غبار محرومیت از چهره مناطق محروم بالاخص خوزستان تشکیل شد.

وی افزود: متاسفانه یکی از معضلات اردوهای جهادی نداشتن بانک اطلاعات مناسب مناطق محروم و بعضا ناتمام و ناقص ماندن پروژه های جهادی بود که در این قرارگاه سعی بر رفع این نواقص داشتیم.

ایشان ادامه داد: در اردوهای جهادی تابستان امسال به یاری خدا و با حمایت حضرت صاحب الزمان(عج) 45 پروژه عمرانی شامل 4 باب ساخت خانه محروم، 25 پروژه مرمت، تکمیل و نوسازی منازل و ساخت 16 سرویس بهداشتی و حمام برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) را خواهیم داشت که این اردوها از اول شهریورماه آغاز و تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت.

وی درباره دلیل انتخاب خوزستان به عنوان منطقه هدف قرارگاه گفت: استان خوزستان ثروتمندترين استان ايران و در عین حال دارای محروم ترين روستاهاي ايران است كه باحداقل امكانات در كنار سد و چاه نفت و گاز از نعمت آب و گاز و برق در بعضي از روستاهاي ين استان محروم هستند. ضمنا ما در این قرارگاه، اداي دين به اين استان بزرگ و غني كه به علت جنگ تحميلي آسيب هاي جبران ناپذيري را تحمل كرده است وظیفه خود می دانیم.

ملکی در مورد تاثیر اردوهای جهادی بر جهادگران و نیز اهالی روستاها گفت: علاوه بر اصل جهاد و هجرت که تاثیر معنوی زیادی بر خود جهادگران دارد، لمس محرومیتها باعث افزایش آگاهی و دغدغه جوانان می شود. شهید حججی و دو شهید جهادگر دیگر که به تازگی به فیض شهادت نائل آمدند نمونه ای از تاثیرگذاری معنوی این اردوها در روحیات و اهداف جهادگران است. علاوه یکی از نتایج و اثرات اردوهای جهادی بر اهالی مناطق محروم همین حضور حداکثری و چشمگیر آنان در انتخابات گذشته و پایبندی آن ها به آرمانهای انقلاب اسلامی است.

ایشان افزودند: نگاه تبلیغاتی و استفاده ابزاری از اردوهای جهادی توسط بعضی از اشخاص و گروه ها، یکی از عوامل تضعیف کننده روحیه جهادی و دلسرد شدن جهادگران است. جهاد سازندگی از نسل اول انقلاب به ما ارث رسیده و ما وظیفه انتقال صحیح این امر مقدس به آیندگان را داریم.

ملکی با اشاره به نقش اردوهای جهادی در اقتصاد مقاومتی گفت: ميتوان با صلاح الگوي كشاورزي از شيوه سنتي به صنعتي با همت كارگروه هاي تخصصي و كلاس هاي آموزشي برأي ارتقا سطح كيفي محصولات اقدام نمود.

وی در پایان افزود: ان شاءالله که خداوند این فعالیتهای ناقابل در قالب اردوهای جهادی را از همه ما قبول کند و شهادت را فرجام کار ما قرار دهد.

برچسب ها : ، ، ،

دیدگاه های کاربران